25  .  Września .  2022  –  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś uroczystość odpustowa ku czci św. Michała Archanioła – patrona naszej parafii. Uroczysta suma z procesją o godz. 13.00. Zapraszamy.
 2. W tym tygodniu przypada we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana; w środę św. Wacława, męczennika; w czwartek święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie – Pradze; w piątek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
 3. Przyjmujemy już zapisy intencji mszalnych na rok 2023.
 4. Od soboty – październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa w naszym kościele będą w Niedziele oraz w tygodniu o godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Różaniec. To nabożeństwo trwać będzie do godz. 21.00. Zakończy je błogosławieństwo Najśw. Sakramentem i Apel Jasnogórski. Tego dnia nie będzie wyjątkowo różańca o godz. 17.00, ale dopiero po wieczornej Mszy św.
 6. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych, ale tylko do tych, którzy indywidualnie o to poproszą i po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem.
 7. Trwają zapisy uczniów klas I Szkoły średniej do bierzmowania i tych wszystkich, którzy do tej pory tego sakramentu nie przyjęli a chcieliby to uczynić. Zgłaszamy się do ks. Adama.
 8. W naszym Caritasie nie przyjmujemy już żadnej odzieży, proszę zatem już tych rzeczy nie przynosić.
 9. Wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiarę na renowację obrazu św. Michała Archanioła ze Starego Kościoła – bardzo dziękujemy. Polecamy was Bogu i wstawiennictwu M.B. Nieustającej Pomocy w czasie Mszy św. w środę o godz. 18.00. Prosimy was o dalszą pomoc i wpłaty.
 10. Pragniemy was poinformować, że w tym tygodniu obraz ten został zabrany do pracowni konserwatorskiej, gdzie zostanie poddany zabiegom konsewatorskim i odnowieniu.
 11. Pragniemy przypomnieć, że w ciągu tygodnia spowiadamy pół godziny przed Mszą św.
 12. Za tydzień w Niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Dom św. Faustyny w Ostrówku.
 13. W trakcie pandemii Covid 19 w szpitalu nowodworskim zlikwidowano kaplicę. Obecnie powstała możliwość ponownego otwarcia kaplicy, ale przeznaczone na ten cel pomieszczenie wymaga remontu. Koszt tego jest przewidywany na kwotę prawie 53 tyś zł. Prosimy zatem każdego, kto chciałby pomóc i wesprzeć to własnym groszem o pomoc. W przyszłą Niedzielę ( 2 października ) po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek przed kościołem na ten cel. Z góry dziękujemy za ofiarność.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a nabyć ją można przy wyjściu z kościoła bądź w zakrystii. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Dziękujemy wam bardzo za waszą postawę i pomoc w jego nabywaniu. Prosimy was, czyńcie to nadal.