28  .  Maja  .  2023  –  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Św. kończy czas paschalny.
 2. Również dzisiaj nasi księża obchodzą swoje kolejne już rocznice święceń kapłańskich. Ks. Dziekan 35 lat, a ks. Adam 30 lat. O godz. 13.00, odprawią oni dzisiaj Mszę św. z tej okazji. Zapraszamy was do wspólnej modlitwy.
 3. Jutro święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.
 4. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec – poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w niedziele będą o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W I piątek Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Spowiedź rano i po południu od godz. 17.30. W I sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryji o godz. 18.00. Po Mszy św. różaniec z rozważaniami, po nim modlitwa przed Najśw. Sakramentem. Zakończy je o godz. 21.00 błogosławieństwo Najśw. Sakramentem i Apel Jasnogórski.
 6. .W I sobotę od godz. 9.00 księża udadzą się z posługą sakramentalną do osób starszych i chorych, ale tylko do zgłoszonych i po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem.
 7. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie.
 8. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie dla dziewczynek chcących wziąć udział w procesji Bożego Ciała. Zaś w poniedziałek 5 czerwca o godz. 17.00 próba sypania kwiatków przed procesją. Prosimy o kwiatki dla dziewczynek.
 9. Za tydzień będziemy gościć środowiskowy Dom Samopomocy prowadzony przez Caritas naszej Diecezji. Uczestnikami tego domu są dorosłe osoby z niepełnosprawnością. Będą rozprowadzać wykonane przez siebie prace, a pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na zakup auta do przewozu osób niepełnosprawnych.
 10. Ruch Rodzin Nazaretańskich Diecezji Warszawsko – Praskiej zaprasza chętnych na Rekolekcje wakacyjne. Szczegóły na plakacie w gablocie na zewnątrz.
 11. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na budowę Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie.
 12. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a nabyć ją można przy wyjściu z kościoła bądź w zakrystii. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

.