Ogłoszenia Duszpasterskie:

29  Listopada .  2020  –  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś rozpoczynamy Adwent. W Adwencie w dni powszednie o godz. 6.30 będzie odprawiana Msza św. ku czci Matki Bożej – Roraty. Zapraszamy do wspólnego adwentowego czuwania.
  2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź rano i po południu od godz. 17.00. W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 księża udadzą się do chorych, ale tylko do tych, którzy indywidualnie poproszą o to i po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem.
  3. W przyszłą niedzielę 6 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii dni dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie trwania adoracji kościół będzie otwarty. Trwać będzie ona do wtorku włącznie. W tym czasie nauki w niedzielę, oraz w poniedziałek i wtorek będzie głosił o. Grzegorz – kapucyn. W niedzielę porządek niedzielny, a w poniedziałek i we wtorek Msze św. z naukami będą o godz. 10.00, 16.00 i 18.00. Niech to będzie także okazja do tego, by wykorzystać ten czas jako nasze przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia – jako Rekolekcje Adwentowe. Będzie też czas i okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz. 9.00, a po południu od godz. 15.30. Bo choć ten czas nie sprzyja rekolekcjom w takim kształcie i wyglądzie do jakiego byliśmy przyzwyczajeni, ale skorzystajmy z tej formy, która jest możliwa. I niech nam posłuży do przygotowania naszych serc na przyjście Chrystusa – nie tylko na Jego Narodzenie w żłóbku – ale nade wszystko w naszych sercach.
  4. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. O pomoc w jej przeprowadzeniu proszę panie z Kółek Różańcowych.
  5. Bp Romuald Kamiński zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji chorych, pracowników placówek medycznych i ich bliskich. Zaprasza na Msze św., które będą transmitowane od 2 grudnia w każdą środę przez 9 tygodni o godz. 20.00 za pośrednictwem kanału You Tube SalveNET.
  6. W dniu jutrzejszym ks. Proboszcz i ks. Andrzej będą przeżywać dzień swoich imienin. Składamy najserdeczniejsze życzenia płynące z głębi serc. Darów Ducha Św., obfitości Bożych łask i wszelkiego dobra na co dzień. By Pan was zachował w swojej służbie do końca i otaczał opieką. Szczęść Boże.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a nabyć ją można przy wyjściu z kościoła bądź w zakrystii. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Dziękujemy wam bardzo za waszą postawę i pomoc w jego nabywaniu. Prosimy was, czyńcie to nadal.