17   .  Stycznia .  2021  –  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś III Niedziela miesiąca, w godz. 19.00 – 21.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy.
  2. W środę przypada 3 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji. Ogarnijmy Go naszą modlitwą.
  3. Od jutra dzieci klas I – III Szkół Podstawowych rozpoczynają swoje zajęcia w szkole – módlmy się za nich.
  4. W związku z powrotem klas III do zajęć szkolnych, przypominamy rodzicom dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. W tej sytuacji dowolnie wybieramy godzinę Mszy św. Nie może być tak, że dziecko, które chce przystąpić do I Komunii św. nie chodzi do Kościoła. Bo jak dopuścić dziecko do przyjęcia Eucharystii, skoro nie chodzi na Eucharystię. Przypominamy o tym wam rodzice.
  5. Dnia 29 grudnia 2020 r. Chorwację nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Zginęli ludzie, setki rannych, a straty materialne opiewają na miliony dolarów. W obliczu tego zdarzenia w przyszłą Niedzielę ( 24 stycznia ) będziemy przeżywać dzień solidarności z Chorwacją. Będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla nich. O przeprowadzenie tej zbiórki proszę nasze niezawodne Panie z Kółek Różańcowych. Z góry im za to dziękujemy.
  6. W dniach 18 – 25 stycznia będziemy przezywać Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc.
  7. W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną i decyzją Ks. Biskupa o niemożliwości kolędy w tradycyjnej formie zapraszamy was kochani na Msze św., które od 25 stycznia o godz. 16.30 będziemy sprawować w intencji mieszkańców konkretnych ulic. 25 Stycznia zapraszamy mieszkańców ulic Miodowa i Wiejska. Dalsze informacje podamy w przyszłym tygodniu.
  8. Prosimy, aby nie przynosić do kościoła i nie kłaść na stoliku żadnych obrazków, książeczek i gazet.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a nabyć ją można przy wyjściu z kościoła bądź w zakrystii. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Dziękujemy wam bardzo za waszą postawę i pomoc w jego nabywaniu. Prosimy was, czyńcie to nadal.