28  .  Listopada .  2021  –  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKI

  1. Dziś rozpoczynamy Adwent. W Adwencie w dni powszednie o godz. 6.30 będzie sprawowana Msza św. ku czci Matki Bożej – Roraty. Zapraszamy was do wspólnego adwentowego czuwania.
  2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano i po południu od godz. 17.30. W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 księża udadzą się do chorych, ale tylko do tych, którzy o to poproszą i po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem.
  3. W przyszła niedzielę ( 5 grudnia ) rozpoczniemy w naszej Parafii dni dorocznej Adoracji Najświętszego Sakramentu – 40 godzinne nabożeństwo, połączone z Rekolekcjami Adwentowymi. W czasie trwania adoracji kościół będzie otwarty. Trwać będą one do wtorku włącznie. W tym czasie nauki będzie głosił ks. Krzysztof. W niedzielę porządek niedzielny, a w poniedziałek i we wtorek Msze św. z naukami będą o godz. 6.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Niech to będzie okazja do tego, by wykorzystać ten czas jako nasze przygotowanie do Bożego Narodzenia. Będzie też czas i okazja do spowiedzi – w poniedziałek i we wtorek od godz. 9.00 a po południu od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. O pomoc w jej przeprowadzeniu proszę Panie z Kółek Różańcowych.
  5. Są już do nabycia w sklepiku Brata Alberta świece Caritas a u p. Organisty opłatki wigilijne.
  6. We wtorek ks. Proboszcz i ks. Andrzej będą przeżywać dzień swoich imienin. Składamy najserdeczniejsze życzenia płynące z głębi serc. Darów Ducha Św., obfitości Bożych łask i wszelkiego dobra na co dzień. By Pan was zachowała w swojej służbie do końca i otaczał opieką. Szczęść Boże.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a nabyć ją można przy wyjściu z kościoła bądź w zakrystii. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Dziękujemy wam bardzo za waszą postawę i pomoc w jego nabywaniu. Prosimy was, czyńcie to nadal.
  8. Redakcja tygodnika „Niedziela” informuje, że od następnej Niedzieli ( 5 grudnia ) cena tygodnika wzrośnie do 8 zł.