26  Listopada  2023  –  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKI

  1. Przezywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najśw. Sakramentu – odmówimy litanię, Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu w tym dniu można zyskać odpust zupełny spełniając te warunki co zawsze.
  2. Można już nabywać opłatki u p. Organisty. Są one już poświęcone.
  3. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W Adwencie w dni powszednie o godz. 6.30 będzie odprawiana Msza św. ku czci M.B. – Roraty. Już zapraszamy do wspólnego Adwentowego czuwania.
  4. W dniach 10, 11, 12 grudnia ( Niedziela, Poniedziałek, Wtorek ) będziemy przeżywać dni dorocznej Adoracji Najświętszego Sakramentu – 40 godzinne nabożeństwo połączone z Rekolekcjami Adwentowymi.
  5. W tym tygodniu przypada w czwartek święto św. Andrzeja, Apostoła.
  6. W czwartek jak słyszeliśmy przypada święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Dziekan – nasz Proboszcz i ks. Andrzej. Składamy najserdeczniejsze życzenia płynące z głębi serc. Darów Ducha Św., obfitości Bożych łask i wszelkiego dobra na co dzień. By Pan was zachował w swojej służbie i otaczał opieką. Szczęść Boże.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź rano i po południu od godz. 17.30. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w I piątek o godz. 7.00. W I sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Różaniec. Zakończy je błogosławieństwo Najśw. Sakramentem i Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
  8. W I sobotę miesiąca kapłani udadzą się od godz. 9.00 do osób starszych i chorych z posługą sakramentalną, ale tylko do tych, którzy indywidualnie o to poproszą i po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem.
  9. W sieci pojawiła się strona aligion.app, która tworząc podstrony między innymi warszawskich parafii i kościołów, oferuje usługi typu: “zamów nabożeństwo”, “wesprzyj parafię” . Mamy już pewność, że co najmniej kilka parafii tam funkcjonujących nie podpisywało żadnych umów z organizatorami tego przedsięwzięcia, dlatego prawdopodobnie mamy do czynienia z systemowym zdarzeniem tzw. naruszenia cyberbezpieczeństwa. Usługi zamawiane na tej stronie, wbrew intencjom ofiarodawców, nie trafiają do parafii. Prosimy o rozwagę.

  10. Przebieg kolędy w tym tygodniu będzie następujący:

Poniedziałek – 27 Listopada g. 16.00 – ul. Modlińska 13, 15.

Wtorek – 28 Listopada g. 16.00 – ul. Legionów ( NZ ), 5, 8, 9, 15.

Środa – 29 Listopada g. 16.00 – ul. Mazowiecka 2, 3, 4, 7.

Czwartek – 30 Listopada g. 16.00 – ul. Mazowiecka 6, 8.

Sobota – 2 Grudnia g. 16.00 – ul. Warszawska ( NZ ), 24 ( Nowy ).

Poniedziałek – 4 Grudnia g. 16.00 – ul. Mazowiecka 17, Warszawska 12, 18, 19, 23, 27, 35.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a nabyć ją można przy wyjściu z kościoła bądź w zakrystii. Jest do nabycia nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.