„Różaniec to moja ulubiona modlitwa! (…). Wspaniała w swej prostocie i głębi.”
bł. Jan Paweł II

Koło Żywego Różańca w naszej parafii p.w. w. św. Michała Archanioła zostało założone w 1957 r. przez Ketlińską Wacławę. W 2007 r. obchodziliśmy 50-lecie istnienia wspólnoty. Ufundowaliśmy z tej okazji chorągiew z wizerunkiem św. Michała Archanioła.

Koło działało prężnie z czasem jednak członkowie wymierali i róże wykruszały się.
Zostało 4 róże po 15 osób, z chwilą wprowadzenia przez Ojca św. Jana Pawła II do różańca Tajemnicy Światła stworzyły się 3 róże po 20 osób.

W pierwsze niedziele miesiąca odprawiane są Msze św. o godz. 7:00 za żywych i zmarłych członków Żywego Różańca. Po Mszy św. gromadzimy się wspólnie z ks. Andrzejem Kwiatowskim proboszczem parafii i opiekunem wspólnoty na modlitwie różańcowej. Powierzamy Bogu za pośrednictwem Maryi wszystkie trudne sprawy naszej parafii, naszej Ojczyzny. Modlimy się w Papieskich Intencjach Apostolstwa. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Staramy się również włączać aktywnie w życie parafii, uczestniczymy w przygotowaniu procesji z okazji uroczystości. Ufundowaliśmy obraz „Jezu Ufam Tobie”, baldachim, witraż, ornaty i wiele innych. Wspieramy również Licheńskie Sanktuarium, gdzie mamy tabliczkę pamiątkową.
Za zmarłych członków Żywego Różańca składamy ofiary na Msze Święte oraz aktywnie w nich uczestniczymy.

Zapraszamy wszystkich do naszej wspólnoty oraz aktywnego uczestnictwa i modlitwy różańcowej, gdyż mamy nadzieję, że wspólnota Żywego Różańca przy parafii św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim będzie nadal się rozwijała i skupiała na modlitwie coraz więcej mieszkańców naszej parafii.

Do odmawiania różańca wielokrotnie zachęcała Matka Boża w objawieniach: w Lourdes, w La Salette i w Fatimie. Wzywają do niej nieustannie pasterze Kościoła, a szczególnie Ojciec Święty Jan Paweł II: „Różaniec to moja ulubiona modlitwa! (…). Wspaniała w swej prostocie i głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej krewnej Elżbiety. Z tymi słowami łączy się cały Kościół. Na tle słów Zdrowaś Maryjo dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa. (…). Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”.

Członkowie Koła Żywego Różańca