sobota 20 październik 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-10-08

08.10.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziś XVII Dzień Papieski. Jednym z elementów tego dnia jest zbiórka ofiar do puszek na stypendia
dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezbyt zamożnych rodzin, a na terenie miasta, ofiary na ten cel, zbiera młodzież. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na Dom Św. Faustyny w Ostrówku

2. Przed kościołem wspólnota niepełnosprawnych rozprowadza cegiełki wartościowe. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na działalność tej wspólnoty.

3. O godz.16.00 będzie dziś Msza św. dla dzieci kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
Dzieci przychodzą z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

4. Można już zgłaszać intencje na 2018 rok, a już od 16 października będziemy przyjmować na wypominki roczne, jednorazowe ,oraz listopadową Mszę św. zbiorową.

5. Pragniemy poinformować ,że w przyszłym roku w lutym czekają nas dwa ważne wydarzenia w parafii; będziemy przeżywać Misje Św, których już dawno nie było, oraz Nawiedzenie Kopi Cudownego obrazu M.B. Częstochowskiej. W związku z tym by móc na spokojnie te uroczystości przygotować w tym roku rozpoczniemy wcześniej wizytę duszpasterską czyli kolędę . W tym roku kolędę rozpoczniemy
27 listopada zaraz po Niedzieli Chrystusa Króla. Prosimy o przekazywanie tej wiadomości innym
i z góry dziękujemy za zrozumienie

6. Za tydzień w III niedzielę miesiąca Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 19.00. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców.

7. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim każdy kto ukończył 18 lat. Potrzebny jest numer PESEL.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

Scroll to top