sobota 20 październik 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-08-27

27.08.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

 1. Dziś rozpoczyna pracę w naszej Parafii Ks. Robert Pogorzelski, który przychodzi do nas z Par. Siennica. Życzymy Ks. Robertowi Darów Ducha Św., Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii. Prosimy o modlitwę w int. Ks. Roberta.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca .W I piątek miesiąca Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz.7.00.Spowiedz rano przed Mszą św. i od godz.17.30.. W I sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.7.00. Od godz.9.00 księża odwiedzą w domach osoby starsze i chore z posługą sakramentalną. W związku z tym zachęcamy młodzież i dzieci do spowiedzi przed nowym rokiem szkolnym.
 3. W najbliższą sobotę 2 września rozpoczyna swoje pielgrzymowanie po całej naszej Diecezji kopia Cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej- z tej racji we wszystkich kościołach w naszej diecezji na Jej powitanie , w sobotę o godz. 12.00 będą biły dzwony.
 4. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na odrestaurowanie katedry w Gorzowie Wielkopolskim  strawionej pożarem. Zebraliśmy 2178 zł. Serdecznie dziękujemy za ofiary, oraz paniom z kół różańcowych za przeprowadzenie zbiórki.
 5. W przyszłą niedzielę 3 września w czasie Mszy św. o godz.11.30 będzie poświęcenie przyborów szkolnych – prosimy o ich przyniesienie.
 6. Również w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjno – Opiekuńczy.
 7. W związku z zakończeniem wakacji , od przyszłej niedzieli / 3 września/ powracamy do przedwakacyjnych godzin Mszy Św. i w poniedziałek / 4 września /pracy Kancelarii.
 8. W niedzielę 10 września będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz.16.00. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św., po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami – obecność obowiązkowa.
 9. W przyszła sobotę zapraszamy wszystkich ministrantów na spotkanie o godz. 13.30.
 10. Za położenie kostki przy kościele, tu przy wejściu głównym, aż do ul Warszawskiej .oraz od strony plebanii ,zapłaciliśmy już należność w wysokości 87 tyś. zł. Za wasze ofiary i każdy gest serca i pomocy – Bóg zapłać. Zakończyliśmy remont dachu na Starej plebani, wymianę rynien i rur spustowych, a rozpoczniemy teraz remont dachu nad tą częścią z salkami i Caritasem – z tym wiążą się znowu koszty, dlatego też i w tej sprawie za każdą pomoc będę wdzięczny.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

 

Scroll to top