wtorek 16 październik 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-06-25

25.06.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

1.  Przed nami ostatni tydzień czerwca. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17.30, a w dni powszednie  po Mszy św. wieczornej.

2.  W dniu jutrzejszym o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w 57 r. święceń kapłańskich Ks. prałata Tadeusza Armijaka,  pochodzącego z naszej parafii.

3.  W czwartek 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma filarami kościoła. W tym dniu wierni posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża lub biskupa mogą dostąpić łaski odpustu. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.Taca zbierana tego dnia przeznaczona jest na konserwację bazyliki Św. Piotra.

4.  W tym tygodniu w sobotę przypada I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.18.00.Po Mszy św. różaniec z rozważaniami tajemnic, po nim modlitwa przed Najśw. Sakram. O godz.21.00 Apel Jasnogórski i akt oddania się Matce Bożej.

5.  Rozpoczął się okres wakacyjny – zmienia się porządek Mszy św. w niedzielę . Począwszy już od dziś aż do końca sierpnia nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz.13.00, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu od godz.16.00 do 17.30.Zostaje też zawieszone na czas wakacji wydawanie gazetki parafialnej.

6.  Wzeszłą niedzielę zebrano ofiary do puszek na stypendia dla księży pracujących za granicą w wysokości 960 zł.Za wszystkie ofiary dziękujemy . Ofiary już zostały przekazane do Kurii. Dziękujemy paniom ze wspólnot różańcowych za przeprowadzenie zbiórki.

7.  W tym tygodniu dotarła do nas informacja, która nas zaskoczyła. W wyniku różnych uwarunkowań w Diecezji /wielu księży przeszło na emeryturę, część na urlopy zdrowotne / Ks. Bp zmienił swoją wcześniejszą decyzję co do osoby Ks. Andrzeja. Decyzją Ks. Abpa Ks. Andrzej Gawor, po 5 latach pracy w naszej parafii przechodzi na inną placówkę – idzie do par. Narodzenia Najśw. Marii Panny w Mińsku Mazowieckim. Swoja placówkę ma objąć z końcem sierpnia. My księdza Andrzeja pożegnamy  w niedzielę 23 lipca w czasie Mszy św. o godz.10.00, gdyż po tym terminie Ks. Andrzej idzie na urlop, a prosto z urlopu już na nową placówkę.

8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

Scroll to top