sobota 20 październik 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-06-18

18.06.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

 

 1. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.

 2. Modlimy się dzisiaj w sposób szczególny za kierowców, a po Mszach św. jest poświęcenie pojazdów.

 3. W dniu jutrzejszym (poniedziałek) po nabożeństwie czerwcowym spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 4. Zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziców na Mszę św. w środę o godz. 18.00. Na Mszy św. będziemy dziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny i prosić o dalsze łaski dla nich.

 5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków.

 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.Podczas nabożeństwa czerwcowego odmówimy Akt wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusowemu. Za publiczne omówienie go w tym dniu można zyskać odpust zupełny. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post.

 7. W piątek jest również zakończenie roku szkolnego. W tym dniu zapraszamy uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II na Mszę Św. o godz. 9.00.Wszystkich innych uczniów oraz młodzież szkół średnich zapraszamy tego dnia na Mszę Św. o godz.18.00. Zachęcamy również do spowiedzi – wypada podziękować Bogu za wszelkie dobro.

 8. W sobotę Uroczystość Św. Jana  Chrzciciela. Msze św. o godz.7.00 i 18.00.

 9. Informujemy ,że wraz z końcem roku szkolnego i rozpoczęciem wakacji zmienia się porządek Mszy Św. niedzielnych. Począwszy od dnia 25 czerwca / już ta najbliższa niedziela/ nie będzie Mszy św. o godz. 13.00., aż do końca sierpnia włącznie, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu od godz.16.00 do 17.30.Na czas wakacji zostaje zawieszone również wydawanie gazetki parafialnej.

 10. W związku z pogodą, prosimy pamiętać o właściwym ubiorze do kościoła. W progi Boże wejdź w godnym ubiorze. Ubiór świadczy o kulturze człowieka, pamiętajmy, że jest to świątynia i pewne rzeczy nie przystoją. Nie może to być strój krótki / krótkie spodnie, krótkie sukienki, dekolty /,nie może to być strój wyzywający czy powodujący rozproszenia w modlitwie u innych.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.


Scroll to top