sobota 20 październik 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2016-12-04

04.12.2016 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś I niedziela miesiąca; o godz.17.30 nabożeństwo adoracyjne.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii dni dorocznej adoracji Najśw. Sakram.- połączone z Rekolekcjami Adwentowymi. Trwać one będą do wtorku włącznie. W poniedziałek i wtorek (5 ,6 grudnia) porządek rekolekcji będzie następujący:  

3. 6.30 –Roraty– po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakram.do godz.10.00

4. 10.00 -Msza św. z nauka dla dorosłych / po Mszy wystawienie Najśw. Sakram. do godz. 16.30.?

5. 16.30 – Msza św. z nauką dla dzieci

6. 18.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

7. 19.30   - Msza św. z nauką dla dorosłych

8. Okazja do spowiedzi podczas Mszy św. w poniedziałek i wtorek

9. Ostatniego dnia rekolekcji we wtorek ofiary na tacę będzie zbierał Rekolekcjonista. Będą one przeznaczone na potrzeby zakonu w którym pracuje.

10. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj dzień modlitwy w intencji Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Do modlitwy dołączamy także dar pomocy materialnej -zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla nich.

11. Jutro o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje można wrzucać do puszki przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, a ich wyczytywanie rozpoczniemy o godz. 17.45.

12. W dniu 8.XII.(czwartek) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

13. W sklepiku Brata Alberta można nabyć wigilijne świece Caritas a także inne świąteczne rzeczy.

14. 11 grudnia w przyszłą niedzielę organizujemy wyjazd parafialny do Wyższego Seminarium Duchownego na sztukę pt. „Don Camillo” Występują w niej klerycy III roku. Wyjazd o godz. 17.20. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Zachęcamy do wspólnego spędzenia popołudnia z rodziną.

15. Służba liturgiczna od przyszłej niedzieli zacznie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony będzie na fundusz ministrancki.

16. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej, będzie spotkanie kandydatów przygotowujących się pierwszy rok do sakr. bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

17.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii
Klerycy Seminarium Duchownego naszej diecezji zapraszają na sztukę pt. .Don Camillo.  Wcielą się oni w role mieszkańców małego, prowincjonalnego włoskiego miasteczka, żyjącego swoimi, pozornie małymi troskami i radościami, których głównymi bohaterami są proboszcz Don Camillo i komunistyczny wójt Peppone. Dawni przyjaciele, których w pewnym momencie życia rozdzieliły poglądy, znów stają do żarliwej i trudnej rywalizacji o to, który z nich zdobędzie sobie serca mieszkańców…
 


Scroll to top