sobota 20 październik 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2016-10-23

23.10.2016 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dzisiejsza niedziela w całym kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy, a papieskie dzieła misyjne wspieramy dziś ofiarą złożoną na tacę.

2. W ostatnim tygodniu października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – w niedziele o godz.17.30, w tygodniu o godz.17.15.

3. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki jednorazowe, roczne i listopadową Mszę św. zbiorową za zmarłych.

4. W poniedziałek 31 października oraz w dniu wszystkich Świętych będziemy przyjmować na wypominki także na cmentarzu stoliki naszej parafii będą z nazwą naszej Parafii. Dając więc na wypominki na cmentarzu, prosimy by na to zwrócić uwagę – bo do jakiej parafii ktoś da na wypominki, to w tej parafii będą one czytane.

5. 1 listopada (wtorek) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie będzie w Kościele Mszy św. o godz. 13.00. O godz. 11.00 wyruszy z Kościoła procesja na cmentarz. Podczas procesji na cmentarzu będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po zakończeniu procesji ok .godz. 12.30 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św.

6. W dniu 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych. Msze tego dnia o godz. 7.00 i 18.00.

7. W dniach  od 1 do 8 listopada włącznie , codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

8. Od 1 do 30 listopada o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa w intencji zmarłych. W każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 czytane będą wypominki roczne za zmarłych , a o godz. 8.30. jest odprawiana Msza św. w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

9. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej, będzie spotkanie kandydatów przygotowujących się pierwszy rok do sakr. bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.


Scroll to top