sobota 20 październik 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2016-02-07

07.02.2016 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś I Niedziela miesiąca- o godz. 17.30 Nabożeństwo adoracyjne.
2. Przypominamy, iż jutro w naszej parafii będzie zbiórka elektro-śmieci. Akcja jest prowadzona przez fundację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” – dochód z utylizacji przeznaczony jest dla najbiedniejszych osób w różnych częściach świata. Zbiórka będzie trwała od rana do odz.11.00.
3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post – czas, w którym przez nawrócenie, pokutę, umartwienie i rozważania Męki Pańskiej mamy się przygotować na radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
4. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia- we wszystkie piątki, Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Zmartwychwstania Pańskie-go. Post ścisły, czyli ilościowy – obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18, a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty. W okresie Wielkiego Postu katolicy zobowiązani są do powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach.
5. W dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu, Kościół oferuje nam szczególną pomoc- są to nabożeństwa wielkopostne. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są:
- o godz. 17.15 - dla dzieci wraz z rodzicami
- o godz. 18.30 (bezpośrednio po Mszy św .wieczornej) –– dla młodzieży i dorosłych.
Na rozważanie Męki Pańskiej w Nabożeństwie Gorzkich Żali zapraszamy w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.
6. W środę Popielcową rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu.
7. W czwartek (11 Lutego) w całym Kościele będziemy obchodzić -
Dzień Chorych. Zapraszamy ludzi chorych – czy to na ciele, czy na duszy, na Mszę św. o godz. 10.00. Po Mszy św. będzie udzielone błogosławieństwo Lourdskie – Najświętszym Sakramentem. Prosi-my, aby osobom chorym pomóc w przybyciu do kościoła i w powrocie do domu.
8. W związku z zarządzeniem Ks. Abpa, pasterza naszej Diecezji w przyszłą niedziele (14 lutego), po Mszach św., będzie przeprowadzona zbiórka do puszek dla Caritas – na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. O przeprowadzenie tej zbiórki prosimy Panie z Żywego Różańca.
9. Zostały rozpoczęte prace związane z wymianą chodnika od ul. Paderewskiego do kościoła.
10. Ze względu na okres ferii Drogi Krzyżowej dla dzieci w ten piątek nie będzie.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ja można w zakrystii.

Scroll to top