sobota 20 październik 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2015-11-01

01.11.2015 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 w kościele. Natomiast o godz. 11.15 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz. Podczas, której będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. ok. godz. 12.45 na cmentarzu.

2. Na cmentarzu przyjmujemy dziś na wypominki jednorazowe, roczne oraz na zbiorową Msze św. listopadową za zmarłych.

3. Jutro – 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00.

4. Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

5. Od dziś do 30 listopada będzie odprawiana w naszym ko-ściele zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych. W każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz.7.00 czytane są wypominki roczne za zmarłych, a o godz. 8.30 jest odprawiana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00. Spowiedź rano w czasie Mszy św. i po południu od godz. 17.30.
Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 7.00. Od godz. 9.00 księża udadzą się z posługą sakramentalną do osób starszych i chorych.

7. Za tydzień będziemy przeżywać dzień modlitwy i łączności z Kościołem prześladowanym w Syrii. Zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla nich - o przeprowadzenie tej zbiórki proszę panie z Żywego Różańca.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

Scroll to top