sobota 20 październik 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2015-02-15

15.02.2015 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś III niedziela miesiąca. W godz. 19.00 – 21.00 zapraszamy na modli-twę adoracyjną przed Chrystusem obecnym w Najśw. Sakramencie.
2. Zbierane są dziś ofiary do puszek dla Caritas – na leczenie i rehabilitację dzieci, a Wspólnota Niepełnosprawnych rozprowadza przed kościołem ulotki o 1 % podatku. Jest to forma pomocy i wsparcia tej wspólnoty.
3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post – czas, w którym przez nawrócenie, pokutę umartwienie i rozważania Męki Pańskiej mamy się przygotować na radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W środę popielcową Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św.
4. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i środę popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwo-ści w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty. W okresie Wielkiego postu katolicy zobowiązani są do powstrzymywania się od udziału w zabawach i dyskotekach.
5. W dobrym przeżywaniu czas Wielkiego Postu, kościół ofiarowuje nam szczególną pomoc, są to nabożeństwa wielkopostne. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane:
- o godz. 17.15 –dla dzieci wraz z rodzicami
- o godz. 18.30 – (bezpośrednio po Mszy św. wieczornej)
dla młodzieży i dorosłych
Na rozważanie Męki Pańskiej w nabożeństwie Gorzkich Żali zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.
6. W Środę Popielcową rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
7. W czwartek zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Dziękujemy Parafianom, którzy zaprosili nas do swoich domów. Dziękuje-my za wspólną modlitwę, za różne uwagi i sugestie dotyczące życia naszej parafii oraz za ofiary złożone na prace remontowe w Kościele.
8. Za tydzień panie będą zbierać już po raz ostatni ofiary do puszek na spłatę należności za siedziska.
9. Organizujemy 15 marca (niedziela) wyjazd z naszej Parafii na Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku. Ze względu na rezerwację biletów, należy się zapisać, oraz wnieść opłatę. Bilet na sztukę, autokar i zwiedzanie muzeum misyjnego kosztuje 35 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
10. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży zwracamy się do młodzieży – poszukujemy 2 osób chętnych, w wieku od 18 - 30 roku życia do zajęcia się sprawą wolontariatu i bycia koordynatorem różnych prac z tym związanymi, w naszej parafii. Zapraszamy chętnych – zgłoszenia do środy włącznie - do Ks. Proboszcza lub Ks. Andrzeja.
11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Nabyć ją można w zakrystii.

Scroll to top