wtorek 16 październik 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2014-12-07

07.12.2014r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, o godz.17.30 nabożeństwo adoracyjne.

2. Dzisiaj rozpoczynamy również w naszej parafii dni adoracji Najśw. Sakramentu połączone z rekolekcjami adwentowymi. Trwać one będą do wtorku włącznie. W poniedziałek i wtorek tzn .( 8 i 9 grudnia ) porządek będzie następujący :
      - 6.30 Msza św. roratnia
               / po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakram. do godz.10.00 /
      - 10.00  Msza św. z nauką dla dorosłych
              / po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakram. do godz.16.30 /
      - 16.30  Msza św. z nauką dla dzieci
      - 18.00  Msza św. z nauką dla młodzieży
      - 19.30  Msza św. z nauką dla dorosłych

Okazja do spowiedzi podczas Mszy św. w poniedziałek i we wtorek. Ostatniego dnia rekolekcji, we wtorek ,ofiary na tacę będzie zbierał Rekolekcjonista. Przeznaczone one będą na potrzeby zakonu w którym Ojciec pracuje.

3. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj dzień modlitwy w intencji Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Do modlitwy dołączamy także dar pomocy materialnej- zbierane są do puszek ofiary dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie.

4. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne naszej Diecezji, dlatego też ofiary na remont naszego kościoła będą zbierane w przyszłą niedzielę.

5. 16 grudnia (wtorek ) organizujemy wyjazd parafialny do Wyższego Seminarium Duchownego na sztukę pt. ”Miecz obosieczny„ Występują w niej klerycy III roku. Wyjazd 16 grudnia o godz.17.15,koszt wyjazdu 12 zł. Zapisy w zakrystii lub w Kancelarii. Zachęcamy do wspólnego spędzenia popołudnia z rodziną.

6. Przypominamy ,że wykonane szopki rodzinne ,na konkurs, przynosimy do soboty 13 grudnia.

7. Liturgiczna służba ołtarza rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przekazywane są na Fundusz ministrancki. W imieniu dzieci – dziękujemy.

8. Komitet organizacyjny utworzony w związku z przygotowaniem popiersia na tablicy poświęconej pamięci śp. Ks. Żyły z pieniędzy, które pozostały, postanowił zamówić siedziska na ławki. Zostały już wykonane wzory, jak będą  one wyglądać. Można je zobaczyć i wypróbować, są w pierwszym rzędzie ławek już wyłożone. Wszelkie ew. uwagi prosimy kierować do osób z tego komitetu. Jeśli będzie co do nich pozytywna opinia z waszej strony, zostaną wykonane wtedy na pozostałe ławki. Pieniędzy, które pozostało ,jest nieco ponad 5.tys zł, a całkowity koszt wykonania tych siedzisk ma wynieść 13 tys zł. Komitet ten zwraca się z prośbą ,by w miarę możliwości pomóc finansowo w wykonaniu całego dzieła. Kto chciałby pomóc w realizacji tego dzieła i pomóc finansowo, niech się skontaktuje z osobami z tego komitetu.

9. W przyszłą niedzielę będzie spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania:
    dla grupy drugorocznej będzie spotkanie po Mszy św. o godz.10.00,
    zaś dla grupy, która rozpoczęła przygotowanie w tym roku ,po Mszy św. o godz.18.00.

10. Kierujemy do wszystkich gorącą prośbę – bierzemy tylko po 1 egzemplarzu gazetki parafialnej, a nie jak robią to niektórzy, po kilka a nawet po kilkanaście. Wtedy i gazetek nie będzie brakować. Można też korzystać z naszej gazetki w formie elektronicznej, która zamieszczona jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Dziękujemy. Pragniemy poinformować ponieważ w dniu wczorajszym popsuło się Xero, w dniu dzisiejszym gazetki nie będzie. Przepraszamy. Ale jak już była mowa wcześniej, jest ona dostępna na stronie internetowej naszej parafii

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w zakrystii.

Scroll to top