niedziela 24 czerwiec 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2018-06-03

03.06.2018 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Z inicjatywy Metropolity Warszawskiego obchodzone jest dzisiaj Święto Dziękczynienia. Do puszek są zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.

2. Dziś o godz.17.15 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.Nabożeństwa z procesją będą codziennie do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.Msze św.o godz.7.00 i 18.00.Podczas nabożeństwa czerwcowego odmówimy akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu.Za publiczne odmówienie go w tym dniu można zyskać odpust zupełny.W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post.

5. W przyszłą niedzielę /10 czerwca/ o godz.12.15 z Placu Trzech Krzyży pod hasłem „ Polska Rodziną Silna ! „ wyruszy XIII Marsz dla Życia i Rodziny.Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich Parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi.

6. W niedzielę 17 czerwca będziemy się modlić  w intencji kierowców,a po Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów – zapraszamy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2018-06-10

10.06.2018 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W przyszłą niedzielę 17 czerwca, będziemy się modlić w intencji kierowców, a po Mszach Św.będzie poświęcenie pojazdów. Zapraszamy.

2. Również w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na stypendia ,dla kapłanów studiujących za granicą.
   

3. Zbliża się powoli do końca rok szkolny.Zapraszamy uczniów w przyszłą niedzielę /17 czerwca /na Mszę św. o godz.11.30.W czasie tej Mszy św. podziękujemy Bogu za ten rok szkolny.Zachęcamy również do spowiedzi – wypada podziękować Bogu za wszelkie dobro
   

4. Informujemy,że wraz z końcem roku szkolnego i rozpoczęciem wakacji zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. Począwszy już od dnia 24 czerwca/niedziela/ nie będzie Mszy św. o godz.13.00,aż do końca sierpnia,a kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu,od godz.16.00 – 17.30.
   

5. Zakończyliśmy prace przy układaniu kostki przy kościele ,od strony ul.Słowackiego.Zakupiono nową latarnię zewnętrzną – zamontowano ją od strony plebanii przy wejściu bocznym do kościoła i podłączono. Całkowity koszt tych prac wyniósł 53 tys.zł.Kwotę tę już wypłacono wykonawcy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

1.     W przyszłą niedzielę 17 czerwca, będziemy się modlić w intencji kierowców, a po Mszach Św.będzie poświęcenie pojazdów. Zapraszamy.

2.     Również w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na stypendia ,dla kapłanów studiujących za granicą.

3.     Zbliża się powoli do końca rok szkolny.Zapraszamy uczniów w przyszłą niedzielę /17 czerwca /na Mszę św. o godz.11.30.W czasie tej Mszy św. podziękujemy Bogu za ten rok szkolny.Zachęcamy również do spowiedzi – wypada podziękować Bogu za wszelkie dobro

4.     Informujemy,że wraz z końcem roku szkolnego i rozpoczęciem wakacji zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. Począwszy już od dnia 24 czerwca/niedziela/ nie będzie Mszy św. o godz.13.00,aż do końca sierpnia,a kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu,od godz.16.00 – 17.30.

5.     Zakończyliśmy prace przy układaniu kostki przy kościele ,od strony ul.Słowackiego.Zakupiono nową latarnię zewnętrzną – zamontowano ją od strony plebanii przy wejściu bocznym do kościoła i podłączono.

Całkowity koszt tych prac wyniósł 53 tys.zł.Kwotę tę już wypłacono wykonawcy.

6.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2018-05-27

27.05.2018 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy

2. W czwartek / 31 maja/ Uroczystość Bożego Ciała/.Msze św. o godz.7.00,8.30. 10.00 11.30 – po tej Mszy św. wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Wieczorna Msza św. o godz.18.00.Wspólnoty parafialne, które przygotowują ołtarze na procesję, zapraszamy jutro po wieczornej Mszy św., po banery.

3. Od piątku będziemy obchodzić oktawę Bożego Ciała. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane z procesją Eucharystyczną.


4. Wszystkie dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię św. przychodzą na procesję Bożego Ciała w strojach Komunijnych


5. Próba sypania kwiatków we wtorek 29 maja o godz.18.50.Starsze dziewczynki zapraszamy do niesienia poduszek


6. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do sypania w czasie procesji Bożego Ciała.


7. W piątek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony czci Najśw. Serca Pana Jesusa. Nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 17.30,a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej


8. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W I piątek Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. spowiedź rano i po południu od godz.17.30


9. W I sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.7.00. Od godz.9.00 w I sobotę miesiąca kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych.


10. Z inicjatywy Metropolity Warszawskiego w następną niedzielę/3 czerwca/ obchodzone będzie Święto Dziękczynienia – do puszek będą zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.


11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2018-06-17

17.06.2018 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na stypendia dla księży studiującychza granicą.

2. Modlimy się dzisiaj w sposób szczególny za kierowców,a po Mszach św. jest poświęcenie pojazdów.


3. Zapraszamy dzisiaj w godz.19.00 – 21.00 na modlitwę adoracyjną przed Chrystusem obecnym w Najśw. Sakramencie.


4. Przypominamy dzieciom i młodzieży o spowiedzi na zakończenie roku szkolnego


5. Informujemy,że wraz z końcem roku szkolnego i rozpoczęciem wakacji zmienia się porządek Mszy św.niedzielnych.Począwszy od 24 czerwca/już ta najbliższa niedziela/nie będzie Mszy św. o godz.13.00.,aż do końca sierpnia włącznie, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu od godz.16.00 – 17.30.Na czas wakacji zostaje zawieszone wydawanie gazetki parafialnej.


6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.


7. Prosimy pamiętać o właściwym ubiorze do Kościoła. W progi Boże wejdż w godnym ubiorze.Ubiór świadczy o kulturze człowieka,pamiętajmy,że jest to świątynia i pewne rzeczy nie przystoją.Nie może to być strój krótki / krótkie spodnie,krótkie sukienki,dekolty/ ,nie może to być strój wyzywający czy powodujący rozproszenia w modlitwie u innych.


8. Na cmentarzu na grobach ktoś poukładał jakieś kartki – Parafia nie ma z tym nic wspólnego.


9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2018-02-18

18.02.2018 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przybywa do naszej Parafii Kopia Cudownego Obrazu M.B.Częstochowskiej. Gromadzimy się o godz.18.00, Z kościoła wyruszy procesja na ul. Paderewskiego gdzie powitamy obraz Matki Bożej i przeniesiemy go do Kościoła. Po powitaniu będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa. Zapraszamy.

2. Czuwanie przy obrazie będzie trwało całą noc i cały dzień/poniedziałek/ do godz.17.00. O godz.17.00 będzie Msza św. na pożegnanie Matki Bożej, po tej Mszy św. obraz przewieziemy do kolejnej parafii.


3. Od dzisiaj wieczór przez cały jutrzejszy dzień będzie trwało nawiedzenie, dlatego jutro /poniedziałek/ kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA.


4. W sobotę 24 lutego o godz. 10.00 będzie zbiórka wszystkich ministrantów.


5. W Wielkim Poście Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane  w piątki:  o godz.17.15 dla dzieci a o godz.18.30, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych


6. Na rozważanie Męki Pańskiej w nabożeństwie gorzkich Żali zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.15. Ze względu na nawiedzenie naszej Parafii przez Kopię Jasnogórskiego obrazu na Gorzkie żale zapraszamy dopiero w następną niedzielę.


7. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na dzieła misyjne Ad gentes


8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.


1.     Dzisiaj przybywa do naszej Parafii Kopia Cudownego Obrazu M.B.Częstochowskiej. Gromadzimy się o godz.18.00, Z kościoła wyruszy procesja na ul. Paderewskiego gdzie powitamy obraz Matki Bożej i przeniesiemy go do Kościoła. Po powitaniu będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa. Zapraszamy.

2.     Czuwanie przy obrazie będzie trwało całą noc i cały dzień/poniedziałek/ do godz.17.00. O godz.17.00 będzie Msza św. na pożegnanie Matki Bożej, po tej Mszy św. obraz przewieziemy do kolejnej parafii.

3.     Od dzisiaj wieczór przez cały jutrzejszy dzień będzie trwało nawiedzenie, dlatego jutro /poniedziałek/ kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA.

4.     W sobotę 24 lutego o godz. 10.00 będzie zbiórka wszystkich ministrantów.

5.     W Wielkim Poście Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane  w piątki:  o godz.17.15 dla dzieci a o godz.18.30, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych

6.     Na rozważanie Męki Pańskiej w nabożeństwie gorzkich Żali zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.15. Ze względu na nawiedzenie naszej Parafii przez Kopię Jasnogórskiego obrazu na Gorzkie żale zapraszamy dopiero w następną niedzielę.

7.     W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na dzieła misyjne Ad gentes

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

Podkategorie

Strona 1 z 39

Scroll to top