poniedziałek 20 listopad 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-10-29

29.10.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. 1 listopada / środa / przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św w kościele o godz.7.00, 8.30 ,10.00 , 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz.13.00. O godz.11.00 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz. Podczas procesji na cmentarzu będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po zakończeniu procesji ok. godz.12.30.na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św.

2. W dniu Wszystkich Świętych będziemy przyjmować na wypominki także na cmentarzu.

3. W dniu 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

4. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie ,codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

5. Od 1 do 30 listopada o godz.18.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa w int. zmarłych. W każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz.7.00 czytane są wypominki roczne, a o godz. 8.30 jest sprawowana Msza św. w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz.7.00.spowiedż rano i od godz.17.30.  W I sobotę – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.7.00.W I sobotę księża od godz. 9.00 odwiedzą w domach osoby starsze i chore z posługą sakramentalną.

7. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

8. Św. Paweł radzi ,żeby unikać wszystkiego, co ma choćby pozór zła. A jest tym praktyka kalkowania z zachodu Hallowen / dynia ze świeczką, zabawy w czary, wróżby, wywoływanie duchów, przebieranie się w zombie itp. /Chrześcijanin nie powinien tego robić ani śmiać się ze śmierci. Bóg zabrania w Ks. Wyjścia korzystania z jakichkolwiek guseł, usług wróżek. Zabrania tego także I przykazanie Boże. Praktykowanie Hallowen może być furtką dla demona, a nawet w niektórych przypadkach prowadzić do opętania – ostrzegają nas o tym, księża egzorcyści.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-11-05

05.11.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś I Niedziela miesiąca – o godz.17.30 zapraszamy na nabożeństwo Adoracyjne.

 2. W sobotę / 11 listopada / przypada 99 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej racji zapraszamy na uroczystą Mszę św. w tym dniu o godz.10.00 z udziałem władz miasta. Msze św. w tym dniu   o godz.7.00 , 10.00 i 18.00.

 3. W przyszłą niedziele 12 listopada o godz.16.00 będzie Msza św. dla dzieci kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

 4. Za tydzień będziemy przeżywać dzień modlitwy i łączności z kościołem prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla nich.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-04-02

09.02.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.17.15.

 2. Dzisiaj po Liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej mamy okazję podjęcia 30 – sto dniowej modlitwy w intencji jednego kapłana. Obrazki z modlitwą za księży, imieniem i rokiem święceń kapłańskich możemy odebrać w zakrystii lub od ministrantów przy wyjściu z kościoła. Jako kapłani o tę modlitwę prosimy i z serca za nią dziękujemy.

 3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy Paniom z naszych wspólnot parafialnych za zbiórkę ofiar.

 4. W miniony piątek odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej idąc ulicami naszej parafii. Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólną modlitwę. Słowa podziękowania kierujemy do osób, które włączyły się w przygotowanie tego nabożeństwa i prowadzenie rozważań. Dziękujemy policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Maz.  za pomoc w bezpiecznym przeżywaniu tego nabożeństwa.

 5. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu / ten Tydzień /będzie czynna;-w poniedziałek, wtorek i środę w godz.10.00 – 12.00 i 16.00 – 17.30. Od CZWARTKU kancelaria będzie NIECZYNNA

 6. TRIDUUM PASCHALNE

 

WIELKI  CZWARTEK   - 13 kwietnia

   Godz.18.00      -  Msza św. Wieczerzy Pańskiej

                                      / po Liturgii adoracja do godz.21.00 /

 

WIELKI  PIĄTEK         - 14 Kwietnia

   Godz.8.00 – Rozpoczęcie adoracji

   Godz.9.00 – Ciemna Jutrznia

   Godz.18.30  - Liturgia MĘKI PAŃSKIEJ

                          / po Liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz.21.00 /

 

  WIELKA SOBOTA      - 15 Kwietnia

     Godz.8.00    - Rozpoczęcie Adoracji

     Godz.9.00   - Ciemna Jutrznia

      Godz.20.00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

                                  / Prosimy o przyniesienie ze sobą świec /

7. W Wielki Piątek Rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nowennę odprawimy o godz.15.00. Od Niedzieli wielkanocnej do soboty włącznie. Nowennę odprawimy po Mszy św. wieczornej.

8. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w godz.8.00 – 9.00 i 10.00 -16.00. W czasie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ich fundusz. W godz. 9.00 do godz.10.00 będzie przerwa w święceniu pokarmów - w tym czasie bowiem będzie śpiewna Ciemna Jutrznia.

9. W Wielki Piątek będzie jeszcze okazja do spowiedzi w godz.15.30 – 16.30.Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę !!!!!!!!

10. W niedzielę Wielkanocną – Rezurekcyjna procesja i Msza św. o godz.6.00, oraz Msze św. o godz.10.00,11.30,13.00 i 18.00. W Niedzielę wielkanocną  NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o godz.8.30.

11. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej – próba obędzie się  12 kwietnia (środa) o godz. 17.30. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie kwiatków do sypania na procesję. Dziękujemy.

12.  W Poniedziałek Wielkanocny  Msze św. wg. porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na K.U.L.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-11-12

12.11.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy dzień modlitwy i łączności z kościołem prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie.” Do puszek zbierane są ofiary na pomoc dla nich.

2. Zapraszamy dzisiaj dzieci kl. III na godz. 16.00 – będzie dla nich Msza św. Obecność obowiązkowa

3. Od przyszłej niedzieli /19 listopada/ p. Organista rozpoczyna rozprowadzanie opłatków. Są one poświęcone. Zachęcamy do ich nabywania. Jednocześnie informujemy, że nikt inny nie otrzymał od parafii upoważnienia do rozprowadzania opłatków na terenie naszej parafii.

4. Taca zbierana w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

5. Spotkanie grup kandydatów do bierzmowania prowadzonych przez ks. Jacka i Ks. Łukasza w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-04-16

16.04.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Pragniemy złożyć wam nasze życzenia :

Aby łaska Zmartwychwstałego Pana była obecna na waszej drodze życia, aby szczęście, pokój i radość towarzyszyły wam każdego dnia waszego życia.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy s.Scholastyce, służbie liturgicznej, asyście, bielankom. Dziękujemy Skautom, Policji, za zabezpieczenie trasy naszej procesji, p.Organiście, chórowi „Soli Deo”.Dziękujemy wszystkim za wszystko. Niech Bóg wam wynagrodzi wszelki podjęty trud dla Jego chwały.

 2. W poniedziałek wielkanocny – Msze św. wg. porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tace, przeznaczone będą na K.U.L.

 3. Z okazji świąt  za naszym pośrednictwem życzenia do nas wszystkich kierują:
 • Siostra Prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Św. Katarzyny
 • Rektor, przełożeni i alumni Seminarium Duchownego
 • Burmistrz i przewodniczący Rady Miasta
 • Starosta Nowodworski, Przewodniczący Rady Powiatu i Radni Powiatu Nowodworskiego
 • Dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół:
 • Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Wolskiego
 • Gimnazjum im. Jana Pawła II
 • Zespołu Szkół Zawodowych nr.1
 • Zespół Placówek Edukacyjnych
 • Wspólnota Niepełnosprawnych
 • Dyrekcja i pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji
 • Dyrektor i pracownicy Nowodworskiego Ośrodka Kultury
 • Zarząd i pracownicy Banku Spółdzielczego
 • Dyrektor i pracownicy Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
 • Kierownictwo, pracownicy i dzieci z Ogniska ,oraz młodzież z warsztatów terapii zajęciowej
 • Dyrektor i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej
 • Zarząd Osiedla nr.1.
 • Zarząd Osiedla nr.5
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko –Własnościowa „Dążność”
 • Seminarium Misyjne – Redemptoris Mater
 • Dyrektor, pracownicy ,wolontariusze „Caritas” Diecezji Warszawsko –Praskiej
 • Firma Fiat „Aso Duch„ i pracownicy

Za przesłane życzenia świąteczne składamy serdeczne podziękowania

4 . Przeżywamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.  Modlitwy nowennowe  odmawiamy do soboty włącznie po Mszy św. wieczorne.

5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Tym samym rozpocznie się tydzień miłosierdzia, a ofiary składane na tacę tego dnia przeznaczone będą na dzieła miłosierdzia w naszej diecezji. Zapraszamy  na godz.15.00 w tym dniu na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.


7. Również za tydzień ,w naszym kościele odbędą się uroczystości rocznicy Zbrodni Katyńskiej. O godz.13.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. pomordowanych. W uroczystości wezmą udział rodziny pomordowanych i zaproszeni goście


8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

 


Podkategorie

Strona 1 z 33

Scroll to top